محل تبلیغات شما

کنکوری جان سلام. من شایان مامندی هستمو امروز با بودجه بندی ادبیات کنکور کامل در خدمت شما عزیزان هستم. سری قبل درصدادبیات رتبه های برتر کنکور رو کامل در سایت ویرگول بررسی کردیم و امروز یک پلهبالاتر خواهیم رفت و بودجه بندی فارسی کنکور رو کامل بررسی خواهیم کرد و ماهیتسوالات را نیز توضیح خواهیم داد. اما در ابتدا توصیه می‌کنم ویدیو زیر در موردالفبای ادبیات کنکور رو مشاهده کنید که نکات خوبی رو در اختیارتون قرار خواهد داد. درادامه می توانید تفاوتپروژه 6040 با صفر تا صد حرف آخر را هم مشاهده بکنید.

بودجه بندی ادبیات کنکور

بدون حاشیه به سراغ بودجه بندی درس ادبیاتبرویم که 25 تست از دفترچه کنکور سراسری را به خود اختصاص داده و مابین تمامی رشتهها مشترک است. ادبیات در کنکور ضریب 4 دارد و از این حیث اهمیت فراوانی دارد.بودجهبندی ادبیات کنکور به صورت مبحثی را در ادامه بررسی خواهیم کرد. درادامه می توانید در مورد برنامهچهارماهه حرف آخر را مشاهده بکنید.

بودجه بندی املا و لغت ادبیات ادبیاتکنکور

سه تست اول از درس ادبیات به مبحث معنیواژه و لغت اختصاص دارد. تیپ تست های مختلفی از این بخش طرح می‌شود اما در سال هایاخیر به شدت به سمت تست های شمارشی گرایش داشته است؛ یعنی طراح چندین وازژه و معانیآن ها را قرار می‌دهد و در صورت سوال تعداد واژه هایی که معنای آن ها به صورت صحیحیا به صورت اشتباه آورده شده است را می‌خواهد. تیپ دوم از بودجه بندی لغات و املاادبیات کنکور وجود دارد معنی لغت در واژه هاست یعنی یک لغت در 4 بیت وجود دارد وطراح گزینه ای را می‌خواهد که یک آن لغت یک معنی مد نظر خود طراح را دارد.

اما بودجه بندی املا فارسی کنکور ازتست 4 شروع و تا تست 6 ادامه دارد یعنی 3 تست معادل 12 درصد از کل بودجه بندی فارسیکنکور. در رایج ترین نوع سوال در این مبحث هم طراح از کلمات هم آوا استفاده کرده ومی‌گوید در کدام گزینه املا واژه . صحیح یا اشتباه است یا کدام گزینه اشتباهاملایی دارد. یکی از تست های پر تکرار املا ادبیات کنکور هم تست های شمارشیه.

بودجه بندی تاریخ ادبیات کنکور

هفتمین تست از بودجه بندی ادبیات کنکورکه برای نظام جدید یک تست ادبیات مربوط به بودجه بندی تاریخ ادبیات کنکوره. اماکنکور 99 برای اولین بار یک تیپ تست جدید از تاریخ ادبیات طرح شد و دو بیت در صورتسوال اورده شده بود و اسامی شاعران آن دو بیت خواسته شده بود. تیپ رایج سوالات تاریخادبیات هم در سوالات شمارشی است یعنی تعدادی اثر و صاحب اثر داده می‌شود و تعداددرست یا نادرس را در صورت سوال می‌خواهد. در ادامه می توانید مقاله مربوط به بودجه بندی دینی کنکور را هممطالعه بکنید.

بودجه بندی آرایه های ادبی کنکور

4 تست از ادبیات مربوط به بودجه بندیآرایه های ادبی کنکور است که معادل 16 درصد از کل تست های این درس است و سوالات 8تا 11 از دفترچه عمومی کنکور مربوط به این بخش است. تیپ های رایج سوالات این مبحثهم پیدا کردن بیتی است که تمامی آرایه های نوشته شده در آن درست باشد، 2- در کدامبیت آرایه های . و . و وجود دارد؟، 3- تعداد آرایه های به کار رفته در بیتزیر کدام است؟ این سه تیپ از رایج ترین سوالات بودجه بندی ارایه ادبی کنکور است.

بودجه بندی دستور زبان فارسی

سخت ترین مبحث از ادبیات کنکور که بسیارخطرناک است به خاطر اشتباهاتی که داوطلب در پاسخگویی ممکن است مرتکب شود. زبانفارسی یا دستور زبان کنکور 5 تست از بودجه بندی ادبیات معادل 20 درصد کل را به خوداختصاص می‌دهد. تعداد اجزای یک جمله یا بیت و یا ساختمان یک جمله دو تیپ تست پرتکرار از ادبیات کنکور است. اما توصیه می‌کنم مقاله بودجه بندی ادبیات کنکور هم کهبه صورت کامل تمامی این موارد آموزش داده شده است را نیز مطالعه کنید. درادامه می توانید در مورد شایانمامندی مشاور رتبه برتر حرف آخر اطلاعاتی کسب بکنید.

بودجه بندی قرابت معنایی کنکور

بودجه بندی قرابت معنایی بیشتر از سایرمباحث است و 9 تست از ادبیات کنکور معادل 36 درصد کل ادبیات را به خود اختصاص دادهاست. تیپ های متداول تستی که از بخش قرابت طرح می‌شود به شکل زیر است:

مفهوم تمامی گزینه های زیر به جز گزینه. یکی است

در کدام بیت شاعر به مفوم . اشارهکرده است

مفهوم جلوی کدام گزینه صحیح است

بیت . با کدام یک از ابیات زیر قرابتدارد

مفهوم کدام بیت با بیت زیر در تضاد است.

در ادامه می توانید اجیمجی شاهکاری در آموزش ابتدایی را هم مشاهده بکنید.

دوستان خوبم این هم از بودجه بندی فارسیکنکور و تحلیل تمامی مباحث این درس و امیدوارم از مطالعه آن لذت برده باشید.خوشحال می‌شم اگه من رو از طریق شبکه های مجازی دنبال کنید و سوالاتتون رو بپرسیدتا راهنمایی کنم.

چرا به مدرسه می‌رویم؟

هدف‌گذاری‌های مثبت آغاز سال تحصیلی

رسیدن به تمرکز با چند تمرین ساده

ادبیات ,کنکور ,بندی ,تست ,بودجه ,های ,بودجه بندی ,ادبیات کنکور ,بندی ادبیات ,در ادامه , بودجه بندی ,بندی ادبیات کنکور ,بندی فارسی کنکور ,بندی قرابت معنایی ,بندی تاریخ ادبیات

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دانلود فیلم و سریال tripcortetua aftadamma پرچم داران مهدی(عج) (منتقمان کربلا) نوای طرب شرایط,واگذاری,اقساطی,خودرو فقط و فقط وجود پاک تو... midbepecdei سوپر امریکایی